Kosova drejt fitores ndaj Koronavirus/ Në 24 orë 7 të shëruar dhe asnjë i infektuar
  Aktualitet
  5 mins më parë

  Kosova drejt fitores ndaj Koronavirus/ Në 24 orë 7 të shëruar dhe asnjë i infektuar

  Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267…
  Rishfaqet Ish-ministri Ylli Pango: Çdo qeveri ka pasur tentativa për të asgjësuar monumentet e kulturës
  Aktualitet
  5 mins më parë

  Rishfaqet Ish-ministri Ylli Pango: Çdo qeveri ka pasur tentativa për të asgjësuar monumentet e kulturës

  Ish-ministri i Kulturës Ylli Pango, duke folur për shembjen e Teatrit Kombëtar më datë 17…
  Tryeza për Zgjedhoren, Hajdari: Petrit Vasili e Oerd Bylykbashi në shumicën e rasteve bien dakord me Gjiknurin, unë jam një
  Aktualitet
  7 mins më parë

  Tryeza për Zgjedhoren, Hajdari: Petrit Vasili e Oerd Bylykbashi në shumicën e rasteve bien dakord me Gjiknurin, unë jam një

  Deputetja Rudina Hjadari, njëherësh anëtare në tyrezën për Reformën Zgjedhore, ka treguar mbrëmjen e sotme…
  13 mjekë të infektuar/ Pipero: Papërgjegjshmëri e një personi, iu tha të izolohet por nuk e bëri
  Aktualitet
  10 mins më parë

  13 mjekë të infektuar/ Pipero: Papërgjegjshmëri e një personi, iu tha të izolohet por nuk e bëri

  Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero ka folur rreth rasteve të shtuara me covid-19 gjatë dy…
  Këtë sezon Saranda pa bulevard, kryebashkuaku Gurma: Skeptikët të kenë durim
  Aktualitet
  11 mins më parë

  Këtë sezon Saranda pa bulevard, kryebashkuaku Gurma: Skeptikët të kenë durim

  Ky sezon i ri turistik i cili pritet të hapet së shpejti do e gjejë…
  63 ditë me COVID-19/ Deputeti Alimadhi ende i sëmurë: Jam akoma me oskigjen, 30% e mushkërive nuk funksionojnë mirë
  Aktualitet
  13 mins më parë

  63 ditë me COVID-19/ Deputeti Alimadhi ende i sëmurë: Jam akoma me oskigjen, 30% e mushkërive nuk funksionojnë mirë

  Deputeti Adreatik Alimadhi në Open ka bërë me dije se ka plot 63 ditë që…
  “Aleancën e gënjyen dhe bredh nëpër Shqipëri”, Murrizi ironizon Bashën dhe Kryemadhin: Te Teatri duhet të ketë dy trupa, u ka kaluar rrota sipër
  A po shkohet drejt një pakti për zgjedhjet, dhe çfarë po luhet në tavolinë…
  Aktualitet
  20 mins më parë

  A po shkohet drejt një pakti për zgjedhjet, dhe çfarë po luhet në tavolinë…

  Mbasditen e së martës, Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi një takim të…
  Sulçebe: Nevoja për një rrjet kërkimor me universitetet dhe institucionet kërkimore për ndërtimin e laboratorëve të fuqishëm
  Aktualitet
  25 mins më parë

  Sulçebe: Nevoja për një rrjet kërkimor me universitetet dhe institucionet kërkimore për ndërtimin e laboratorëve të fuqishëm

  Akademia e Shkencave, menjëherë pas shfaqjes së Covid-19 në Shqipëri, organizoi grupin “Në ndjekje të…
  SHBA: Kosovës i duhet një qeveri
  Aktualitet
  26 mins më parë

  SHBA: Kosovës i duhet një qeveri

  Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, njëherësh i dërguar i…
  Si e vlerëson qeveria Kurti Asociacionin e komunave serbe?
  Aktualitet
  30 mins më parë

  Si e vlerëson qeveria Kurti Asociacionin e komunave serbe?

  Qeveria në detyrë e konsideron të zhvleftësuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ani pse…
  Rama merr në mbrojtje mjekët: Rrëzuan akuzat ndaj tyre në 30 vite, na bënë krenarë
  Aktualitet
  35 mins më parë

  Rama merr në mbrojtje mjekët: Rrëzuan akuzat ndaj tyre në 30 vite, na bënë krenarë

  Kryeministri Rama u shpreh se Shqipëria nuk u kap pa përgatitur nga pandemia e koronavirusit,…
  Rama: HEC-in e Skavicës do ta bëjmë vetë, e kemi objektiv. Do jetë një vepër e vështitë, por…
  Aktualitet
  37 mins më parë

  Rama: HEC-in e Skavicës do ta bëjmë vetë, e kemi objektiv. Do jetë një vepër e vështitë, por…

  Ditën e sotme kryeministri Edi Rama teksa ka prezantuar  projektin e parkut të energjisë diellore…
  Shqipëria eksportoi rreth 837 mijë ton naftë bruto
  Aktualitet
  41 mins më parë

  Shqipëria eksportoi rreth 837 mijë ton naftë bruto

  Sipas Scan, Shqipëria eksportoi rreth 837 mijë ton naftë bruto dhe nënprodukte të saj vitin…
  Pavarësisht gjobave, bizneset vazhdojnë të punojnë pa leje në Dhërmi
  Aktualitet
  46 mins më parë

  Pavarësisht gjobave, bizneset vazhdojnë të punojnë pa leje në Dhërmi

  Një subjekt privat ka nisur përgatitjet për sezonin e plazhit. Nga pamjet duket edhe fadroma…
   Këtë sezon Saranda pa bulevard, kryebashkuaku Gurma: Skeptikët të kenë durim
   11 mins më parë

   Këtë sezon Saranda pa bulevard, kryebashkuaku Gurma: Skeptikët të kenë durim

   Ky sezon i ri turistik i cili pritet të hapet së shpejti do e gjejë Sarandën pa shëtitore. Në një…
   Në Shqipëri mund të shijoni pushime si në resortet më elitare në botë
   2 hours më parë

   Në Shqipëri mund të shijoni pushime si në resortet më elitare në botë

   Javët që kaluam duken që po shterojnë dhe përditshmëria e normaliteti po kthehen gjithnjë e më tepër në ritmin e…
   Zbulim në fund të detit, çfarë u gjet në brigjet shqiptare…
   6 hours më parë

   Zbulim në fund të detit, çfarë u gjet në brigjet shqiptare…

   Një projekt i përbashkët arkeologjik shqiptaro-amerikan ka gjetur amfora që janë të paktën 2,500 vjeçare në detin Jon pranë brigjeve…
   Liqeni i fali hijeshinë… Pogradeci me portat hapur!
   6 hours më parë

   Liqeni i fali hijeshinë… Pogradeci me portat hapur!

   Atje, nuk të pret vetëm natyra e bukur dhe turizmi familjar. Në Pogradec, fshihet një botë plot aventura dhe histori.…
   Hapja e plazheve në Shqipëri, Klosi sqaron çfarë do të ndodhë më 1 qershor
   10 hours më parë

   Hapja e plazheve në Shqipëri, Klosi sqaron çfarë do të ndodhë më 1 qershor

   Më 1 qershor do të hapen plazhet për hotelet, ndërsa më 10 qershor do të lejohen të gjithë që të…
   Plazh në kohë COVIDI, Bashkia Durrës: Operatorët turistik që aplikuan në mars anulohen! Lejet për çadra merren në e-albania
   15 hours më parë

   Plazh në kohë COVIDI, Bashkia Durrës: Operatorët turistik që aplikuan në mars anulohen! Lejet për çadra merren në e-albania

   Pandemia e Covid-19 do të ndryshojë edhe mënyrën e menaxhimit të plazheve në gjithë vendin. Këtë viti operatorët turistik do…
   Shqipëria dhe Kosova prezantohen si një destinacion turistik i përbashkët për të gjithë të huajt
   1 day më parë

   Shqipëria dhe Kosova prezantohen si një destinacion turistik i përbashkët për të gjithë të huajt

   Shqipëria dhe Kosova prezantohen si një destinacion turistik i përbashkët, për të gjithë të huajt që duan të dinë diçka…
   Klosi: Do t’i hapim plazhet vetëm për hotelet se ata mund ta menaxhojnë situatën, ruajnë distancën
   1 day më parë

   Klosi: Do t’i hapim plazhet vetëm për hotelet se ata mund ta menaxhojnë situatën, ruajnë distancën

   Ministri i Turizmit Blendi Klosi thotë se nga 1 qershori stacionet e plazheve do të jenë të hapura vetëm për…
   Ju mirëpresim në natyrën e paprekur, prej 39 635 km2!
   1 day më parë

   Ju mirëpresim në natyrën e paprekur, prej 39 635 km2!

    Shqipëria dhe Kosova, prezantohen si një destinacion turistik i përbashkët, për të gjithë të huajt që duan të dinë diçka…
   Shqipëria, ndër vendet me varësi më të lartë nga turizmi në botë. Pasojat nga Covid-19
   2 days më parë

   Shqipëria, ndër vendet me varësi më të lartë nga turizmi në botë. Pasojat nga Covid-19

   Shqipëria vlerësohet si një nga shtetet që do ta vuajë më shumë pandeminë e Covid-19 në ekonominë e saj, me…
   Plazhi nis nga 1 qershori, zonat ku janë çmimet e kripura dhe më të lira në Shqipëri
   2 days më parë

   Plazhi nis nga 1 qershori, zonat ku janë çmimet e kripura dhe më të lira në Shqipëri

   Më 1 qershor Shqipëria do të jetë gatshme për të nisur plazhin dhe duke nisur nga prenotimet e hoteleve. Kjo…
   Gati për verën? Rezortet greke, turke, italiane e portugeze përgjysmojnë çmimet, po Shqiperia?
   3 days më parë

   Gati për verën? Rezortet greke, turke, italiane e portugeze përgjysmojnë çmimet, po Shqiperia?

   Flluska udhëtimi, korridore turistike dhe avionë gjysmë bosh. Rezortet në të gjithë Europën po përgatiten të rihapen, mes rimëkëmbjes nga…
   Back to top button
   Close