Ripërsëriten parullat antishqiptare në Maqedoni

“Vdekje për shqiptarët” është parulla që është vënë re në disa institucione të ndryshme në Maqedoni këtë fundjavë.

Parulla të tilla me përmbajtje naziste dhe atishqiptare janë shkruar në ndërtesën e Ministrisë së Shëndetësisë, në një gjimnaz në Çarshinë e Ohrit, por edhe te xhamia në rrugën “Marko Nestorovski”, raportojnë mediat shqiptare.

Policia e Ohrit bën me dije se incidente të tilla janë shënuar shumë ditët e fundit, ndërkohë që bën me dije se ka nisur hetimet për kapjen e autorëve.

Loading...

Mundesohet nga faqet ne facebook: ” Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut “ dhe ” Zgjohu Shqiptar !!! “ —> “Shperndaje”

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button