Flamur shqiptar në federatën serbe të hendbollit

Persona të paidentifikuar kanë sulmuar ambientet e Federatës së Henbollit në Serbi, për shkak të ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme, ku nuk u lejua që Serbia të luante ndaj Kosovës.Në mjediset e federatës serbe është vizatuar flamurit shqiptar dhe mbishkrimi “No himni, no parti”. Gjithashtu derës i është vënë një kyç në shenjë proteste.
Ndërkohë, Federata e Hendbollit Evropian (EHF) ka pezulluar Federatës e Hendbollit të Serbisë dhe ka përjashtuar ekipin kombëtar junior të Serbisë prej kualifikueseve për Kupën e Botës.Gjithashtu, vlen të theksohet se Kosova U-20 nuk do të jetë në gjendje të luajë edhe ndeshjet e tjera ndaj Norvegjisë dhe Sllovakisë në territorin serb./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button