Futi në sherr Kosovën me Shqipërinë, talenti 18-vjeçar bën zgjidhjen përfundimtare

Talenti 18 vjeçar, Edon Zhegrova, i cili luan te skuadrae madhe belge, Genk është bërë “mollë” sherri për dy Federatat, atë kosovare dhe shqiptare të futbollit.Të dyja kombëtaret e kanë dashur në ekip këtë futbollist, por duket se ai e ka bërë zgjedhjen përfundimtare.Mesfushori i talentuar ka zgjedhur përfundimisht ta përfaqësojë Kosovën.“Futbollikososovar.com’, rapoton se Zhegrova, do jetë i ftuar te Përfaqëueseja U21, nën urdhërat e trajnerit, Rafet Prekazi, për dy ndeshjet kualifikuese të muajit, mars, që Kosova luan në Mitrovicë, ndaj Azerbejxhanit e Gjermanisë, e më pas do të ftohet edhe në Përfaqëuesen A./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

Na ndiqni edhe ne facebook ju lutemi: "Zgjohu Shqiptar"

Loading...

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button