Gati për inaugurimin e bustit madhështor të Gjergj Kastriot Skënderbeut (FOTO-VIDEO)

Busti madhështor i Gjergj Kastrioti Skënderbeut, 8 metra i lartë, në Labinot të Elbasanit, i porositur dhe financuar nga biznesmeni Gjergj Luca dhe i realizuar nga mjeshtri i skulpturës Fiqiri Kasa ka përfunduar, shkruan KultPlus.

Bëhet e ditur se inaugurimi i këtij busti do të bëhet ditën e verës, më 14 mars. Gjithçka përkon edhe me 550 vjetorin e vdekjes së Skëndërbeut dhe me shpalljen e këtij viti si Viti i Skëndërbeut në trojet Mbarëkombëtare. Ky monument ngjan si diçka e përafërt me portretet e presidentëve në Amerikë të gdhendura në mal./ZgjohuShqiptar.info

Loading...


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button