FIFA, dënojeni edhe Ronaldon, Ozilin, Ramosin, Pepen, Rafinhan…

FIFA ka nisur procedurë hetimore kundër Granit Xhakës dhe Xherdanit Shaqirit dhe me gjasë lojtarët nga Kosova që luajnë për Zvicrën do të dënohen me dy ndeshje moslojë.
Por, para se ta bëjë këtë, FIFA duhet ta dijë se simbolin e shqiponjës nuk e kanë bërë vetëm Xhaka dhe Shaqiri, por edhe shumë lojtarë të tjerë.

Këtë e kanë bërë edhe lojtarë si Ronaldo, Ozil, Ramos e Pepe. Gazeta Express sjell më poshtë përmes fotografive, lojtarët të cilën e kanë bërë shqiponjën me duar – e të cilët, nëse dënohen Xhaka e Shaqiri, duhet të dënohen edhe ata./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button