Gazetari zviceran i çmend serbët, e bën shqiponjën në emision LIVE (VIDEO)

Gazetari i njohur zviceran, Pierre Poullier, u ka dalë në mbrojtje Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë pjesë e një debati të pafund për festën me shqiponjë në fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë.

Loading...

Kundër dy futbollistëve me prejardhje nga Kosova është iniciuar një hetim nga FIFA për festimin me shqiponjë.

Në mbështetje të Xhakës dhe Shaqirit ka dalë edhe gazetari Poullier, që në emision LIVE ka bërë shqiponjën shqiptare, gjë e cila ka ngjallë reagim edhe në Serbi, te media ‘Kurir.rs’./ZgjohuShqiptar.info


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button