Gjoba për “shqiponjat” krenare, 27 mijë dollarë për një ditë!

Gjobat e çuditshme që FIFA vendosi për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin duket se kanë bashkuar shqiptarët anembanë.

Atyre u ka mjaftuar vetëm një ditë për të mbledhur gati 27 mijë dollarë në llogarinë e hapur pasditen e së hënës, ndërkohë që, vetem 25 mijë dollarë ishin të nevojshme për shlyerjen e gjobave.

Loading...

Sigurisht që Federata Zvicerane e Futbollit apo dhe vetë futbollistët nuk e kanë aspak problem pagesën e një gjobe të tillë, por kjo nismë demonstroi se shqiptarët kontribuues janë ndierë mëse krenarë për mënyrën e festimit të futbollistëve me shqiponjën dykrenare në sfidën Zvicër-Serbi./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button