Deputetja shqiptare: Në gjimnazet e Tiranës gjendet më shpejt hashashi sesa shkumësi

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka folur mëngjesin e sotshëm në lidhje me jetën studentore dhe me studentët e gjimnazeve të Tiranës.

Sipas deputetes së re në moshë, në gjimnazet tona gjen më shpejt cigaren e hashasahit sesa shkumësat.

Loading...

Në emisionin “Ditë e Re”, Mehmetaj u shpreh:

Në një gjimnaz të Tiranës apo dhe në ato të rretheve ti mund të gjesh cigaren e hashashit më shpejt sesa mund të gjesh një shkumës.
Kjo tregon që ka arritur në një pikë që duhet ndërhyrje e menjëhershme ose i gjithë brezi jonë do të marrë për keq.
Duhet të jetë policia, prokuroria, ministria e arsimit, psikologët, duhet të jenë prindërit, duhet të ketë një reagim të menjëhershëm mbi këtë fenomen”./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button