Ngjela: Arrestime të menjëhershme pas ngritjes së SPAK në dhjetor

Spartak Ngjela argumenton se vettingu politik i kërkuar nga opozita është një ligj krejtësisht i panevojshëm.

Në studion e “Open”, Ngjela tha se: “SPAK dhe BKH përfundojnë në dhjetor”.

Loading...

“Atëherë për çfarë duhen këto të tjerat. Nëse bëhet SPAK dhe BKH arrestimi është si puna e grimit, i menjëhershëm” – shtoi ai.

Sipas Ngjelës nga të dyja palët po tentohet “grusht shteti” kundër SPAK dhe BKH, duke kërkuar destabilitet e duke bërë thirrje për kryengritje dhe revolta.

“Kanë nxjerrë një ligj të pazbatueshëm që kërkojnë që të mos shkojnë në parlament, duan destibalizim që të mos bëhet SPAK dhe BKH”, u shpreh Ngjela./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button