Serbia në panik: Mali i Zi krijonë komunën e Tuzit vetëm me flamurin e Shqipërisë

Festimi me rastin e marrjes së statusit të komunes të pavarur të Tuzit në Mal të Zi, ku morën pjesë ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë, shkruan portali rus në Beograd Sputnik.

Me këtë rast, mbrëmë u organizua një festë në restorantin “Troy” dhe në festim ishin ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë në Mal të Zi, Skender Durmishi dhe Ernal Filo, Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Minoriteteve Mehmet Zenka, nënkryetar i Parlamentit të Malit të Zi Genci Nimanbegu, kryetar i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ilir Capuni, politikani Nazif Cungu …

Loading...

Çfarë mund të theksohet është se në këtë ceremoni ishin nuk ishin simbolet malazeze shtetërore, por vetëm flamuri kombëtar i Shqipërisë, njofton e shqetësuar portali rus./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button