SHBA-Shqipëri, partneritet i fortë strategjik

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në SHBA ku mori pjesë në samitin e Paqes në OKB, është takuar me presidentin amerikan, Donald Trump.Ka qenë Meta ai që ka publikuar në Facebook një foto krah çiftit presidencial Trump , teksa shkruan është shumë i kënaqur nga kjo pritje që i është bërë në Shtëpinë e Bardhë në Amerikë.“I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të SHBA, Donald Trump. Partneritet i fortë strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA”, shkruan Meta.

Loading...
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button