A do të ndihmojë Putnini vëllaun e vogël Vuçiqin, për Kosovën?

Zëdhënësi i Kremlinit Dimitri Peskov ka thënë se është shumë herët për të folur nëse Rusia do të ofrojë ndihmë për Serbinë pasi situata në Kosovë është intensifikuar.

“Së pari duhet të zhvillohet takimi,” i tha zëdhënësi i Putinit i Radio Moskës, kur u pyet nëse Rusia do të ofrojë ndihmë për Serbinë.

Loading...

Më herët u njoftua se Presidenti serb Aleksandar Vuçiq synon të kërkojë mbështetje nga Vladimir Putin për të zgjidhur situatën në Kosovë. Tani për tani, nuk përmendim mbështetjen ushtarake. Takimi i dy presidentëve është planifikuar për 2 tetor.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç njoftoi dje se gjatë një takimi me presidentin rus Vladimir Putin, ai do të diskutojë të gjitha çështjet e rëndësishme për Serbinë dhe se tema kryesore në bisedime do të jetë situata në Kosovë./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button