Vuçiç tërhiqet: Serbët e kërkojnë kufirin me Kosovën në Jarinë e Bërnjak

Kryetari i Serbi Aleksandar Vuçiq ka theksuar se ajo që kishte menduar të jetë zgjidhje për Kosovën, ka hasur në kundërshtim tek opinioni në Serbi, transmeton Koha.net.

Ai ka shtuar se gjithmonë është i gatshëm të gjejë zgjidhje kompromis dhe t’ia ofrojë atë popullit , porse kjo nuk po shihet në horizont.

Loading...

Duke treguar pse s’e kishte paraqitur propozimin vet për këtë çështje, Vuçiq, siç citon në televizion shtetëror serb RTS, ka thënë: “Kam konstatuar se populli praktikisht po thotë se e tërë Kosova duhet të mbetet kështu, se duhet t’i kemi kufijtë në Jarinë e Bërnjak.

Nëse populli mendon kështu, çfarë të bëj, nuk mundem unë kundër vullnetit të popullit pasi duhet respektuar dëshirën qytetarëve”./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button