Dokumentari që tronditi gjithë shqiptarët tashmë vjen edhe në gjuhën angleze

Disa dite më para Levizja “Zgjohu Shqiptar” publikoj një video dokumentar i cili preku zemrat e gjithë shqiptarëve dhe tronditi gjithë shoqërinë me FAKTET makabre. “Zgjohu Shqiptar” hodhi dritë se si i masakroi policia greke 170 shqiptarët, nga vrasjet për kalim kufiri të paligjshëm deri te shkulja e zemrës së Ilia Karelit.

Në video tregohen fakte dhe dëshmi rrënqethëse nga vrasjet që nuk përfshin vdekje në shkëmbime zjarri me policinë greke, por ku emigrantët shqiptarët janë ekzekutuar qetësisht dhe jo rastësisht, por me vrasje të drejtpërdrejtë, citon në deklaratën e saj “Zgjohu Shqiptar”.

Loading...

Në dokumentar shfaqet në një interviste edhe nëna e Ilia Karelit (Kudret Kume) ku flet mes lotësh masakrën që kryen 13 gardianët në burgun e Nigritës, ku i biri i saj shfaqet pa arme në dorë dhe me duar të lidhura e ku masakrohet deri në frymen e fundit. Pikpyetja e saj e madhe është se pse nuk u dha dënimi i merituar për dhunuesit edhe përsë zemrën e tij ja shkulen vendit përsë gjalli…

Për më tepër ndiqni dokumentarin./ZgjohuShqiptar.info
Dokumentari ne Anglisht:

Dokumentari ne Shqip:

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button