E pazakontë, deputetja kanadeze uroi Pavarësinë në shqip të mes të Parlamentit (VIDEO)

Me rastin e festave të 28-29 Nëntorit, deputetja kanadeze Julie Dabrusin ka mbajtur një fjalim përpara Parlamentit dhe i ka habitur të gjithë kur fjalën e saj e ka mbyllur në shqip.

“Sot është Dita e Pavarësisë së Shqipërisë. Pas 5 shekujsh nën pushtimin e Perandorisë Osmane, Shqipëria shpalli pavarësinë më 28 nëntor 1912.

Loading...

Në këtë ditë, shqiptarët ngritën flamurin në Vlorë, ditë e cila prej atëherë njihet si “Dita e Flamurit”.- ka thënë Dabrusin./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button