Kryepeshkopi i Greqisë: Krenohemi me minoritarin që u ekzekutua, ishte grek në Vorio Epir, le të flasë Janullatos

Kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus ka folur për ekzekutimin e minoritarit në fshatin Bularat të Gjirokastrës 9 ditë më parë.

Ai është shprehur se Kostandinos Kacifas ishte grek i Vorio Epirit, ndërsa i ka bërë thirrje Kryepeshkopit Anastas Janullatos në Tiranë që të flasë për të treguar më mirë se kush ishte 35-vjeçari.

“Kacifas ishte grek në Vorio Epir dhe ne krenohemi për atë por më mirë të na i thoshte Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas”, tha Kryepeshkopi i Greqisë./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button