Nisin problemet ndërshtetërore, eurodeputetja lëshon paralajmërimin e parë

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous e konsideroi detyrim moral të ngrejë çështjen ‘Kacifas’ si dhe të shkeljes sipas saj të të drejtave të minoritarëve të zonës në Shqipëri.

“Kacifas mund të arrestohej, por u ekzekutua nga policia shqiptare”-ka thënë eurodeptuetja për mediat greke.

Loading...

Për kryeministrin Rama dhe deklaratat e tij, eurodeputetja Theoharis deklaroi se si me qipriotin S. Solomu, le te jetë kryeministri i korrupsionit që e konsideron “ekstremist të marrë” e jo Athina Kostandinos Kacifën.

“Kam detyrim moral te hap çështjen e shkeljes së të drejtave dhe të ekzekutimit të Kacifas në Parlamentin Evropian”- ka thënë ajo.

Kujtojmë se edhe më herët eurodeputetja greke ka thënë se ekzekutimi i Kacifas do t’i hapë probleme Shqipërisë me anëtarësimin në BE./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button