“Non grata”, eurodeputetja: Titull nderi nga regjimi diktatorial i Edi Ramës

“Është një titull nderi për mua të jem synimi i një regjim të korruptuar diktatorial si ai i Edi Ramës në Shqipëri”. Kjo është deklarata e kryetares së Partisë Lëvizja e Solidaritetit dhe eurodeputetes Eleni Theocharous, pasi u njoh se ajo vetë është shpallur si person non grata në Shqipëri, për shkak të përfshirjes afatgjatë në luftën e Epirit të Veriut për të garantuar të drejtat e tyre njerëzore.

Arsyeja për vendimin e Shqipërisë ishte vizita e fundit e znj Theoharus në Epirin e Veriut pas vrasjes gjakftohtë të Konstandini Katsifos, dhe për herë të dytë në varrimin e tij.

Loading...

Ajo shton: “Ata nuk do të përkulin as rezistencën time, as vullnetin tim, as pasionin tim për të drejtat e njeriut të Grekëve të shtypur të epirit të veriut”./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button