VENDIMI: Shqipërisë i hapet “drita jeshile”, PE voton pro integrimit në BE

Parlamenti Evropian ka votuar sot raportin e Knut Fleckenstein për Shqipërinë duke mbështetur rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për Shqipërinë në qershor të vitit të ardhshëm.

Raporti u miratua me 459 vota pro, 112 kundër dhe 62 abstenime.

Në raportin e përgatitur nga Knut Fleckenstein dhe që mori aprovimin e eurodeputetëve njihen përpjekjet e Shqipërisë për reformën në drejtësi dhe progresin drejt finalizimit të hapjes së negociatave./ZgjohuShqiptar.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button