Cila është pasaporta më e fuqishme në botë, ku renditet Shqipëria

Është publikuar lista me pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2018.

Indeksi i pasaportave ka bërë renditjen, dhe rezulton se pasaporta më e fuqishme në botë është ajo e Emirateve të Bashkuara, atje ku njerëzit të cilët kanë pasaportë të tillë mund të udhëtojnë pa viza në 167 vende të botës.

Loading...

Në listë ndodhet edhe Shqipëria, e cila renditet në vendin 43. Kujtojmë se vjet Shqipëria renditej në vendin e 48-të.

Singapori dhe Gjermani janë në vendin e dytë. Më poshtë keni tabelat

/ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button