Netanyahu, në prag të vizitës: Faleminderit Shqipëri, mesazh të qartë radikalëve iranianë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka mirëpritur vendimin e dëbimit të dy diplomatëve iranian nga Shqipëria pas dyshimeve se ishin përfshirë në sulm kundër izraelitëve gjatë ndeshjes së futbollit.

“Lajm i rëndësishëm nga Shqipëria sot. Kryeministri Edi Rama ka dëbuar ambasadorin Iranian në Tiranë. Me këtë veprim Rama u ka dërguar një mesazh të qartë regjimit islamik radikal Iranian – që komplotimi i sulmeve terroriste ka kosto. Izraeli qëndron përkrah Shqipërisë dhe çdo shteti që e sheh regjimin Iranian ashtu siç është: Rreziku më i madh për paqe dhe siguri në botë”, thote ne mesazhin e tij Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu

Loading...

Shqipëria dëboi ambasadorin e Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe një zyrtar tjetër tjetër të ambasadës, pasi dyshohet se janë përfshirë në aktivitete që cenojnë sigurinë në vend./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button