Politikani serb: Janë duke u zhvilluar negociata sekrete Kosovë-Serbi për demarkacionin

Politikani serb dhe kryetari i Lëvizjes ‘Dveri’ Bosko Obradovic, ka thënë se Kosova dhe Serbia do të arrijnë një marrëveshje për korrigjimin e kufijve, pas vizitës së presidentit të Francës, Emanuel Macron që pritet ta zhvillojë në Beograd.Ai ka thënë se diskutimet për marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogardit po vijnë drejt fundit, dhe kjo është arsyeja e vizitës së Macronit në Serbi, shkruan Tanjug, lajm i cili përcillet nga Gazeta Express.Në një konferencë për media ai ka thënë se ka informacione për ‘negociata sekrete ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për demarkacionin’ dhe për ‘njohjen de facto të pavarësisë së Republikës së Kosovës’./ZgjohuShqiptar.info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button