Ziadin Sela: Çështja shqiptare në Maqedonin Veriore mbetet e hapur

Ziadin Sela sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Tiranë ku është pritur nga Kryetari i Kuvendit Shqiptarë Gramoz Ruçi me ç’rastë sipas njoftomit nga kabineti i Krytarit të Kuvendit takimi ka kaluar në atmosferë vëllazërore me ç’rast Ruçi ka shprehur mbështetjen për shqiptarët në R.M.V, përcjell Infomagazin

Sela në Tiranë është ftuar për intervistë në Ora News për të biseduar për çështjet dhe problemet që tangojnë shqiptarët e Maqedonisë Veriore.

Loading...

Ishin të shumta temat që janë diskutuar por i pyetur se çka ndodhë me çështjen shqiptare?

Sela ka thënë se: Çështja shqiptare në Maqedonin veriore mbetet e hapur,një gjë të këtillë me kërkesë tonën e ka deklaruar publikisht edhe Kryeministri Zaev gjatë bisedave që kemi pasur në kohën kur po ndodhnin ndryshimet kushtetuese.

Hapja e negociatave me BE-në do të jetë një rast i mirë që duhet shfrytëzuar për të zgjidhur çështjet e hapura. Gjat vizitës në Tiranë Sela ka qenë i shoqëruar nga Nënkryetarja Bujare Abazi dhe Sekretari Gjeneral Arben Taravari./ORA/ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button