Daçiq: Politika e Shqipërisë së Madhe “kërcënon” rajonin

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka thënë sot se siç e ka quajtur ai “skandali i emrit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK)” dhe deklaratat nga Prishtina për fitoren gjithë-shqiptare me rastin e zgjedhjeve në komunën malazeze të Tuzit është konfirmimi më i mirë i politikës Shqipërisë së Madhe.

“Është e qartë për të gjithë se jo vetëm integriteti territorial i Serbisë, por edhe Mali i Zi, Maqedonia Veriore dhe Greqia janë të rrezikuara” Çdo mbyllje e mëtejshme e syve para krijimit të Shqipërisë së Madhe mund të çojë në kërcënime për paqen dhe stabilitetin në rajon “, tha ai për Tanjug.

Partitë shqiptare kanë fituar shumicën në zgjedhjet e së dielës ku u votua për drejtuesit e Komunës së Tuzit./ZgjohuShqiptar.info

Loading...
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button