Mesazh i fortë për politikën shqiptare, vjen nga vëllai i Azem Hajdarit

Në kohën kur vajza e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari, njëkohësisht deputete e PD-së, refuzoi të lërë mandatin, djali i tij Kiri u shfaq në protestën e PD-së të mbajtur ditën e martë.

Por një tjetër Hajdar komenton zhvillimet politike, ai është vëllai i ish-liderit të PD-së Azem Hajdari, Sali Hajdari.

Sali Hajdari shkruan se e mbesa Rudina është sulmuar padrejtësisht nga ‘qenër’ në PD, ndërsa kërkon që të ndalen sulmet ndaj saj.

Loading...

Sipas tij familja Hajdari nuk ka asnjë borxh ndaj politikanëve që janë sot në vendin tonë, dhe meriton që të trajtohet me respekt.

Reagimi i Sali Hajdarit:

Miq te dashtun kam disa dite qe dua tu them dicka po sonte vendosa tjua themketo rreshta qe do ti lexoni ma poshte. Une nuk jam politikan dhe natyrisht nuk marre vesh nga politika por kjo nuk do te thote qe se kuptoj cka ndodhe ne Shqiperi.

Duke qene vellai i Azem Hajdarit s’kam lane katund te shqiperise pa shkel qysh prej Dhjetorit te 90 e deri sot gjithmone ne mbeshtetje te demokracise. Diku na kane pritur me brohoritje e diku me bresheri plumbash.

Jeta ime ka kaluar ne fije te penit dhjetra here vetem se isha vellai i Azemit dhe per kete kam qene dhe jam krenar deri ne vdekje .Keto dite edhe nje here kane nisur sulmet ndaj familjes tone kjo per shkak te vendimit qe mori mbesa ime Rudina Hajdari per te mos dorezuar mandatin e deputetit.Ka ma mire apo keq Rudina apo ata qe i dogjen une se di dhe kete ja leme kohes. Ajo e ka sqaruar me pak rreshta aresyen e vendimit te saj.

Sic nuk me ka pyetur kur ja kane dhane ate mandat sme ka marre mendim as per mbajtjen e tij. Por pa u ndale ne kete sulmet e qenerise nga maja e mullarit te Partise demokratike dhe deri te qente rrugace qe rrine neper oborrin e saj sja kemi borxh dhe sja duroj askujt.

Ne jemi mesuar me te tilla fushata ,kur nuk na kane sulmuar komunistet na jane turrur “demokratet” gjithmone te ndersyer nga udheheqja .Une dhe familja jone e kemi vuajte kete lufte te felliqte nga SHIK-u ne 94 95 96. Pastaj luften e plumbave deri diten qe vrane Azemin .

E kemi heq ne kurriz gjithe propaganden qe eshte ba ne emer te familjes tone. Kemi shkel mbi kode morale duke lejue perdorimin e nipave dhe mbeses time minorn neper tribuna elektorale me mbeshtet Berishen e bashen per punet e tyne.

Nqs e kane ba mbesen time deputete me vazhdue te njejten taktike e kane gabim e tu vije marre. Rudina ka krye shkolle ne Amerike dhe ka punue per Kongresin Amerikan .per ta mbylle kete komunikim publik si nji njeri qe kam 30 vjet qe degjoj te njejten kange i baj thirrje Lulzim Bashes Sali Berishes ti lidhin qente se kam aq shume pezem dhe fjale per ta sa s due jua leshue .

Ne qofte se kemi ndonje borxh si familje e kemi per shoket e Azemit jo per politiken .politika per te cilen vellau im bani gjithcka qe te bahet e mire e mbare per shqipetaret e vrau vellain tim .Tani ajo duhet ta mbylle fushaten e sulmeve nfajfamiljes tone./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button