Protesta, Ambasada e SHBA: Bëni kujdes, nuk dihet sa do të zgjasë

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje qytetarëve të saj që të shmangin të gjitha vend-grumbullimet për protestën e nesërme të opozitës.

“Demonstrata pritet të ndodhë kur Kuvendi i Shqipërisë të mblidhet në seancë. Grupi demonstron kundër qeverisë. Kohëzgjatja e demonstratave është e panjohur.

Loading...

Forcat e sigurisë kanë përdorur ujë dhe gaz lotsjellës gjatë protestave të fundit. Shmangni pikat e grumbullimit dhe vendet ku demonstratat janë të pashmangshme ose të vazhdueshme“, thuhet në njoftim./ZgjohuShqiptar.info

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button