12 predha dhe 1 bombë aviacioni rrezikonin jetën e pushuesve në shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka njofton se zhytësit dhe xhenierët e Forcave të Armatosura nxorën nga deti 12 predha artilerie dhe 1 bombë aviacioni, të gjitha nga Lufta II Botërore dhe që rrezikonin jetën e pushuesve.

Aksioni u ndërmor në plazhin e Shën Vasilit, në Karaburun të Vlorës.

Loading...

Njoftimi i ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka:

Pushuesit sivjet do ta gjejnë më të sigurt plazhin e Shën Vasilit në Karaburun.

Zhytësit dhe xhenierët e Forcave të Armatosura nxorën nga deti 12 predha artilerie dhe 1 bombë aviacioni, të gjitha nga Lufta II Botërore dhe që rrezikonin jetën e pushuesve.

LEXO DHE :  Senatori Amerikan: Nënë Tereza, kontributi që Shqipëria i dha botës
Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button