276 mijë e 138 gëzhoja plumbi formuan sot portretin e Agim Ramadanit në Gjilan

Qytetarët e Gjilanit kanë ndjerë sot më shumë se kurrë rikthimin e Agim Ramadanit, komandant Katanës.

Në qendër të qytetit është zbuluar portreti i tij i punuar nga mozaiku.

Loading...

Shumë qytetarë u mblodhën për të parë nga afër zbulimin e këtij punimi të heroit kombëtarë Katana.

276138 gëzhoja plumbi kanë formuar portretin e heroit kosovar Agim Ramdani, të cilat janë vendosur në mozaikun e punuar nga Besart Gashi dhe është punuar pikërisht për manifestimin “Ditët e Agimit” që filloi sot në orët e para të mëngjesit dhe do të përfundojë më 5 maj edhe kur do të jetë nata e flakadaneve.

Mozaiku është me dimensione 5X7 dhe njëherit është mozaiku me dimensionet më të mëdha që ekzistojnë në vendin tonë.

LEXO DHE :  Basha: “Stop” i Klanit dhe “Fiks Fare” i Topit, vegla qorre (VIDEO)

Zbulimi i këtij mozaiku u bë pikërisht në datëlindjen e Agim Ramadanit./Indeksonline/

Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button