Bujar Osmani: Nxirreni flamurin kombëtar ku të doni, nuk do të keni problem (VIDEO)

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sonte në CLick Plus në Tv 21 foli edhe për rastin e fundit që ndodhi në Kalanë e Ohrit ku gjykata dënoi arbëreshin me 1100 euro gjobë dhe 5 vjet ndalese në Maqedoni. Sipas Osmani duhet të përdoret flamurin shqiptarë dhe rasti i arbëreshit do të shqyrtohet, përcjell TS.

“Ta dini se flamuri shqiptarë është flamur zyrtarë dhe do të përdoret jo vetëm në Kala po do të përdoret çdo kund. Askush nuk do të dënohet.

Loading...

Rasti i Arëbreshit do të shqyyrtohet është çështje e ndikimit të zgjedhjeve dhe ju garantojë se nxjerrni flamurin kur të doni dhe ku të doni se është e garantuar me ligj” tha Bujar Osmani lidhur me dënimn e arbëreshit në Kalanë e Ohrit. /TS/

LEXO DHE :  Projekti/Shqipëria dhe Kosova po planifikojnë të ndërtojnë një hidrocentral të përbashkët

Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button