Foto e ditës: Në një klasë në Londër mësohen shkronjat shqipe

Gjatë ditës së djeshme, ministri i Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, ka publikuar një fotografi të cilën e ka cilësuar si “Fotoja e ditës”.

Në fotografinë, e cila është shkrepur Londër, shihet një vajzë e vogël duke mësuar e afër vetes ka abetaren shqipe, përcjell albinfo.ch.

Po ashtu, në këtë fotografi shihet tabela ku janë shkruar fjalë shqipe dhe po mësohet shkronja e parë e alfabetit shqip.

“Foto e ditës. Në klasën e gjuhës shqipe në Kilburn, Londër”, thuhet në faqen zyratre të ministrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close