“Pas asaj që rrëfeu Haradinaj, Thaçi jep dorëheqje. Nuk dihet se çfarë ndodh këtu me këtë tonin”

Sipas avokatit Spartak Ngjela, pas Samitit të Berlinit, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të japë dorëheqjen.

I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, Ngjela tha se deklarata e  Ramush Haradinajt, do të ketë pasoja.

Loading...

“Unë them do ketë pasoja politike deklarat e Ramush Haradinajt. E para do të jetë dorëheqja e Thaçit. Mbasi të japi dorëheqjen Thaçi nuk dihet se çfarë ndodh këtu me këtë tonin. Mund të bëjë avokati popullore prap ai, por Thaçi që ka qenë nismëtar i kësaj me varrosjen e kësaj pune dhe me gjithë fenomenin negativ që ka krijuar në Kosovë për veten, për të treguar që unë nuk jam me kundërshtarin, por kam mendimin tim poltik, mendoj se nuk është rasti i parë”-tha Ngjela.

Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button