VIDEO/ Avokati i njohur bën deklaratën e papritur: Vrasjet në Shqipëri i bëjnë myslimanët

Avokati i njohur, Saimir Vishaj ka nxitur debat me daklaratën e tij duke shtruar këtë pyetje ndaj panelit të emisionit ku ishte i ftuar: “Më thoni një emër të ortodoksi që ka kryer vrasje?”

Ndërkohë socialogu Alfred Halilaj tha: “Nuk është analizë kjo të vendosësh besimin fetar përgjegjës për rritjen e kriminalitetit. Nuk mund të jetë, nuk mund ta themi këtë. Eshtë absurde ta themi”, tha sociologu në emisionin “Dritare me Rudinën”

Loading...

Më pas, Vishaj e replikoi duke thënë se: “Ne jemi ata që në përditshmërinë tonë ndeshemi me kontingjentet, me autorët, me autorët e dyshuar. Teoria është tjetër, ajo çfarë themi është tjetër”.

Në emison po flitej lidhur me kriminalitetin e shtuar në vend ku u diskutua edhe për shkaqet që kanë sjell vrasjet e njëpasnjëshme në gjithë terrerritorin e vendit kun ë harkun e 120 ditëve janë kryer plot 29 të tilla.

LEXO DHE :  Vuçiq: Vetëm hiqni dorë nga taksa dhe vazhdojmë çfarëdo negociata që doni

Loading...
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo gjithashtu

Close
Back to top button