Haradinaj: Ne flasim me Amerikën si familje, por familjes duhet t’i tregosh se ku po të dhemb

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratën e mbrëmshme të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli lidhur me taksën e vënë ndaj Serbisë duke thënë se qëndrimet e ndryshme të udhëheqësve lidhur me taksën po e dobësojnë vendin.

Lidhur me marrëdhëniet me kryeparlamentarin Veseli dhe qëndrueshmërinë e koalicionit qeverisës, shefi i Qeverisë tha se qasje e Veselit është e gabuar dhe se nuk është me rëndësi jetëgjatësia e koalicionit, por e rëndësishme sipas tij është mbrojtja e interesit nacional.

Loading...

“Nuk e kam takuar qe një kohë, takohemi kohë pas kohe por mendoj se e ka qasjen e gabuar edhe Thaçi dhe këta që e kanë dobësuar Kosovën sa që Serbia sot me qit kushte për me ardh në tavolinë dhe këta njerëz që e kanë udhëhequr vendin, nuk pranoj me qit kushte Serbia për dialogu. Nuk e jap tregun, ne flasim me Amerikën si me familje, por familjes duhet t’i tregosh se ku po të dhemb”, tha Haradinaj.

Këto deklarata kryeministri i ka bërë pas takimit që pati me Azgan Haklaj, presidentin e Unionit Artistik të Kombit Shqiptar të cilin e ka nderuar me dekoratën ‘Gjergj Kastrioti –Skënderbeu’.

Loading...
Back to top button