VIDEO/ Reforma në drejtësi, SHBA: Ja si do jetë funksionale Gjykata Kushtetuese, ajo mund të vendos kundër kryeministrit dhe presidentit

Gjykatë Kushtetuese funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe apolitikë”.Ky është mesazhi i ambasadës Amerikane në Tiranë.

Kjo e fundit ka postuar në rrjetin social një video ku shpjegohet procesi që do të kalojë Gjykata Kushtetuese.

Loading...

Postimi i plotë

 | Në videon e kaluar, ju mësuat mbi procesin e vetingut. Këtë javë, ne do të flasim për Gjykatën Kushtetuese. Shihni këtë video për të mësuar se si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale, me gjykatës të kualifikuar, të paanshëm dhe apolitikë. #ÇfarëËshtëReformaNëDrejtësi #NdalKorrupsionit”, thuhet në njoftimin e ambasdës.

Loading...
Back to top button