Shqipëria dhuron libra shqip në Itali

Ministri i Shtetit dhe Diasporës në Shqipëri, Pandeli Majko, ka njoftuar se tashmë janë dërguar librat e gjuhës shqipe në Itali. Perveç Italisë librat janë shpërndarë edhe në disa shtete tjera ku diaspora shqiptare jeton në numër më të madh, shkruan KultPlus.com

“Mbërritën në Itali, Abetaret dhe Librat e gjuhës shqipe, tekstet shkollore falas të dërguara nga Qendra e Botimeve për Diasporën në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të jashtme dhe Postën Shqiptare.

Loading...

Puna për shpërndarjen sa më shpejt sipas shkollave të gjuhës shqipe atje, ka filluar”, ka shkruar Majko në Facebook. 

LEXO DHE :  Së shpejti do të nis restaurimi i gurit me piktograme, i zbuluar në Fan të Mirditës
Loading...
loading...
Back to top button
Close