Komentatori Andin Lokaj për Kombëtaren shqiptare: Une nuk i dua ata o vlla

Komentatori i njohur, Andin Lokaj ka bërë një deklaratë të çuditshme pak para ndeshjes historike Angli – Kosovë.

Lokaj deklaroi se nuk e do Kombëtaren e Shqipërisë dhe se e do vetëm të Kosovës. Këtë deklarat ai e tha në emisionin “Imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, ku edhe është i punësuar.

Loading...

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vlla, e dua Kosovën. Këto janë sene të babadimrit. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.

Tutje, gjatë vazhdimit të debatit ai deklaroi se UEFA nuk e lejon flamurin kombëtarë në ndeshjet e Kosovës, që i zhvillon në stadiumin mitik “Fadil Vokrri”.

“Dardanët” që nuk dinë për humbje në 15 ndeshjet e fundit nën udhëheqjen e përzgjedhësit zviceran,  Bernard Challandes.

LEXO DHE :  Vuçiq: Shqiptarët kanë mbështetje më të madhe se Merkel e Makron

Kosova u përball sonte me Anglinë në kuadër të eliminatoreve të Kampionatit Evropian “Euro2020” dhe pesoj humbje 5:3 e ndersa Shqipëria fitoj kunder Islandes 4:2

Loading...
loading...
Back to top button