Gjurmë Shqiptare – Qyteti nëntokësor i komunizmit shqiptar (VIDEO)

Si është braktisur qyteti nëntokë që do të përdorej në rastin e një sulmi Jugosllav gjatë komunizmit?

Çfarë qëndron në galeritë e errëta? Zbuloni një qytet të nëndheshëm i cili sot është lënë në harresë të plotë nga shteti.

Loading...

Ndiqni të plotë dokumentarin e gazetarit Marin Mema

LEXO DHE :  Historia e tërmeteve më vrastarë në Shqipëri, deri me 400 viktima
Loading...
loading...
Back to top button
Close