Plagosja e dy turistëve nga gurët, Syrit të Kaltër i vendoset “dryni”

Mbyllet përkohësisht parku i Syrit të Kaltër. Mësohet se ky vendim është marrë për shkaqe sigurie, pasi ka rrezik për rrëshqitje të disa gurëve të cilët mund të rrezikojnë jetën e turistëve.

Ditën e djeshme si pasojë e rrëshqitjes u plagosën 2 turistë, një prej të cilëve grekë dhe tjetri izraelit.

Loading...

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë ky vendim. Parku i syrit të Kaltër është mjaft i preferuar nga turistët vendas por edhe të huaj që zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë.

LEXO DHE :  Fshati shqiptar në Bullgari, ku po ruhet gjuha shqipe
Loading...
loading...
Back to top button
Close