“Situatë dramatike, urgjent një takim me ju”, Presidenti shpreson zgjidhje me Bashën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ftuar kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, dhe të gjithë kryetarët e partive të opozitës jashtë parlamentare në një takim. Në ftesën e Metës të publikuar nga BW, theksohet se takimi ka lidhje me situatën në të cilën ndodhet vendi.

“Nisur nga situata dramatike, në të cilën ndodhet vendi dhe pasojat e saj të papranueshme, ju ftoj juve dhe të gjithë kryetarët e Partive të Opozitës së Bashkuar në një takim, në një kohë sa më të shpejt, mundësisht përpara ditës së mërkurë, datë 20.11.2019”, thuhet në ftesë.

Loading...

Loading...
loading...
Back to top button
Close