Pushimet në Shqipëri: Nga Velipoja më e lira, te Jala më e shtrenjta
  2 days më parë

  Pushimet në Shqipëri: Nga Velipoja më e lira, te Jala më e shtrenjta

  Durrësi është sot për sot bregdeti më i frekuentuar, kjo falë kontratave të parapaguara që agjencitë e huaja kanë me…
  87% e turistëve të kënaqur nga përvoja në Shqipëri
  4 days më parë

  87% e turistëve të kënaqur nga përvoja në Shqipëri

  Çdo ditë e më shumë, Shqipëria po bëhet vend i dëshiruar për turistë nga e gjithë bota, përcjell albinfo.ch. E…
  Shqipëria turistike, në trend edhe te zviceranët
  6 days më parë

  Shqipëria turistike, në trend edhe te zviceranët

  Shqipëria është në trend! Vendpushimeve të preferuara nga zviceranët si Greqia, Spanja ose Qiproja, u është shtuar së fundi edhe…
  Shqipëria turistike, në trend edhe te zviceranët
  7 days më parë

  Shqipëria turistike, në trend edhe te zviceranët

  Shqipëria është në trend! Vendpushimeve të preferuara nga zviceranët si Greqia, Spanja ose Qiproja, u është shtuar së fundi edhe…
  “S’ka më maska. Turistët tani i presim me buzëqeshje. Bëni qejf”
  7 days më parë

  “S’ka më maska. Turistët tani i presim me buzëqeshje. Bëni qejf”

  Projekti “Smile Albania” ka përfshirë një numër të rinjsh të cilët ofrojnë informacion për turistët në rrugët e Shqipërisë. Sigurisht…
  Reportazhi për Shqipërinë: Det i shkëlqyer, qytete interesante por edhe ushqimi shumë i mirë
  1 week më parë

  Reportazhi për Shqipërinë: Det i shkëlqyer, qytete interesante por edhe ushqimi shumë i mirë

  Gazetarja Raffaella Serini i kushton një artikull, të botuar në faqen internet të revistës prestigjioze “Vanity Fair” për Italinë, bukurive…
  Zvicerani që ua zbulon çiklistëve mrekullinë shqiptare
  1 week më parë

  Zvicerani që ua zbulon çiklistëve mrekullinë shqiptare

  Aventurë/ çiklizëm malor Peter nga Gjermania, në vitin 2017 kishte marrë pjesë në një tur të Shqipërisë Qendrore. Kur i…
  Kalaja e Kaninës: Surpriza e polakëve që kalojnë pushimet në Vlorë
  1 week më parë

  Kalaja e Kaninës: Surpriza e polakëve që kalojnë pushimet në Vlorë

  Rreth 6 km larg qytetit të Vlorës kalaja e Kaninës vazhdon të mbetet një atraksion tërheqës për turistët vendas dhe…
  Tradita e punimit të qilimave në tezgjah
  1 week më parë

  Tradita e punimit të qilimave në tezgjah

  Në Pazarin e Krujës vazhdon të ruhet tradita e të punuarit të qilimave, qelesheve, veshjeve popullore etj., në mënyrë artizanale,…
  Gjermanët zgjedhin Shqipërinë para Italisë
  1 week më parë

  Gjermanët zgjedhin Shqipërinë para Italisë

  Në artikull shkruhet se në zonat bregdetare po ndihet gjithnjë e më shumë konkurrenca e vendeve të huaja Turizmi në…
  Der Standard: Tri arsye përse duhet të shkoni tani në Shqipëri
  1 week më parë

  Der Standard: Tri arsye përse duhet të shkoni tani në Shqipëri

  Shqipëria nuk është ende anëtare e Bashkimit Europian dhe jo të gjitha thesaret e saj janë zbuluar. Por, vizitorët e…
  Revista prestigjioze tregon arsyet se pse duhet vizituar Shkodra
  1 week më parë

  Revista prestigjioze tregon arsyet se pse duhet vizituar Shkodra

  Harrojeni faktin që Europa Perëndimore është e parashikueshme në çdo gjë dhe provoni destinacionet në zhvillim të Europës Qendrore dhe…
  Revista e njohur amerikane: Liqeni i Ohrit mrekullia e re e njohur nga UNESCO
  1 week më parë

  Revista e njohur amerikane: Liqeni i Ohrit mrekullia e re e njohur nga UNESCO

  Revista e njohur amerikane ”Forbes” ka publikuar listën e 29 trashëgimive botërore më të reja të cilat janë bërë pjesë…
  Parajsa në majë të alpeve/Thethi, destinacion i pëlqyer në çdo stinë të vitit
  1 week më parë

  Parajsa në majë të alpeve/Thethi, destinacion i pëlqyer në çdo stinë të vitit

  Të paktë mund të jenë ata shqiptarë, të cilët nuk kanë dëgjuar për Bjeshkët e Namura. Bukuritë natyrore në Parkun…
  Gryka e Junikut, një thesar turizmi në pritje të zbulimit
  1 week më parë

  Gryka e Junikut, një thesar turizmi në pritje të zbulimit

  Sikur edhe më herët, edhe në ditët e sotme në majën “Rrasa e Zogut” bora zë borën çdo dimër. Një…
  Mediat serbe promovojnë Shqipërinë: Çfarë Greqie, në Shqipëri lirë dhe mirë pa vërejtje
  1 week më parë

  Mediat serbe promovojnë Shqipërinë: Çfarë Greqie, në Shqipëri lirë dhe mirë pa vërejtje

  Nëse shkoni në verime në Shqipëri, nuk do dini çfarë ju ka gjetur! Që nga bukuritë, çmimet e lira dhe…

  Turizëm

  Back to top button